Zegarki automatyczne

Od dawna planujesz zakup wysokiej jakości zegarka męskiego? Chcesz aby Twój zakup łączył w sobie styl, niezawodność i autentyczność produktu, z którego będziesz naprawdę dumny?

Jeśli tak, rekomendujemy Ci zegarki automatyczne. To jedne z najbardziej pożądanych zegarków ręcznych, dostępnych w ciekawym wyborze modeli i wzorów. Zegarki automatyczne wyróżniają się skomplikowanym mechanizmem działania, w którym zegarek nie jest zasilany baterią, ale sprężyną.

Produkty 1 do 40 z 57

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Produkty 1 do 40 z 57

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Jak działają zegarki automatyczne?

Dla prawidłowego odmierzania czasu, konieczne jest chodzenie w zegarku. Mechanizm wyposażony w wahadełko przy każdym ruchu nadgarstka naciąga sprężynę, napędzającą cały mechanizm. Jeśli zegarek przez kilka dni będzie pozostawiony bezczynnie, do ponownego uruchomienia należy nakręcić sprężynkę przy pomocy pokrętła bocznego.

Jakość zegarka automatycznego

Jaka jest przewaga zegarków automatycznych nad tańszymi zegarkami kwarcowymi? Przede wszystkim jakość konstrukcji. Zegarki automatyczne powstają w sposób ręczny, z iście zegarmistrzowską precyzją. Montaż jednego zegarka może trwać nawet kilka tygodni, stąd również ich cena, wyższa od zegarków kwarcowych. Uznawane są również za niezawodne, co jest zasługą wysokiej jakości elementów – przekładni, kół zębatych i reszty podzespołów skomplikowanego mechanizmu. Zegarki automatyczne na pierwszy rzut oka nie różnią się od swoich kwarcowych konkurentów. Całe ich piękno zostało misternie ukryte pod kopertą, pod którą nie znajdziemy baterii jak w przypadku zegarków cyfrowych.

Zegarki z duszą

Czy zegarki automatyczne to wybór polecany dla Ciebie? Jeżeli rozważasz zakup takiego zegarka, to z pewnością coś Cię w nim zaintrygowało. Prawdopodobnie to, że zegarek automatyczny ma duszę. Jego wykonanie to wieloetapowy proces, w którym uczestniczyła duża liczba osób. Posiadając taki zegarek, możesz czuć się za niego odpowiedzialny. Jego użytkowanie wymaga podejmowania pewnych działań i nie jest tak bezobsługowe, jak korzystanie z zegarków kwarcowych, w których jedyna czynność serwisowa to wymiana baterii raz na kilka lat. Za zegarki automatyczne czujemy się odpowiedzialni – aby prawidłowo wskazywały czas, musimy je regularnie użytkować lub pamiętać o nakręcaniu sprężyny. Radości z korzystania z nich dodaje również fakt, że na swoim nadgarstku trzymamy mechanizm, którego pierwowzór powstał setki lat temu i do tej pory działa w niemal niezmienionej postaci. Tymczasem zegarki kwarcowe to stosunkowo nowa konstrukcja, której historia nie przekracza kilkudziesięciu lat i jest znacznie bardziej uproszczona od mechanizmu zegarków automatycznych.